Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Aktuality

Evropský byznys chce pokračování jednání o TTIP

Evropské zaměstnavatelské svazy a asociace sdružené v Konfederaci evropského podnikání (BusinessEurope) požadují pokračování rozhovorů ohledně Transatlantické obchodní a investiční dohody (TTIP) mezi Evropskou unií a Spojenými státy.

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), který je členem BusinessEurope, podporuje pokračování jednání podle tiskového mluvčího Milana Mostýna s tím, že „pokud by TTIP byl odsouzen k nezdaru, znamenalo by to podkopání důvěry ve vyjednávací schopnost EU“. Jak také uvedl SP ČR, podle aktuální studie by TTIP mohl pomoci zejména s necelními bariérami.

 

„Od začátku jsme předpokládali těžká vyjednávání, ale potřebujeme silný politický závazek EU i USA, že dosáhneme dohody. Potřebujeme podpořit růst ekonomiky a nová pracovní místa a TTIP je jedním z nejlepší prostředků, jak toho dosáhnout,“ uvedla prezidentka BusinessEurope Emma Marcegaglia.

 

BusinessEurope, sdružující 40 národních svazů a asociací včetně SP ČR, vydal dnes prohlášení podporující TTIP. Reagoval tak na vyjádření německého vicekancléře a ministra hospodářství Sigmara Gabriela, podle něhož jednání v podstatě zkrachovala a na hrozbu Francie, že chce v září zastavit vyjednávání.

autor ali


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.