Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Aktuality

10 startupů z inkubátoru StartupYardu získalo investice 57 milionů korun

Rekordních 10 start-upů, které prošly jeho programem, zaujalo investory a získalo investice pro svůj další rozvoj. Sedm z nich pochází z České republiky.

Rok 2017 přinesl startupům z programu StartupYardu investice od andělských investorů a venture kapitálu ve výši přes 57 milionů korun (2,2 milionu Eur). Tuto částku si rozdělilo 10 startupů, které v minulosti úspěšně prošly programem akcelerátoru. Jde o nejúspěšnější rok za celou dobu existence StartupYardu. Jednotlivé firmy získaly investice od 900 000 do 19,5 milionu korun (35 - 750 tisíc Eur). Další investice se chystají v tomto roce.

„Loňský rok přinesl rekordní výši investic firmám, které absolvovaly náš program. Je to důkaz, že díky dobré práci našich mentorů a kvalitě našeho akceleračního programu zvyšují startupy svou šanci uspět na trhu a zaujmout potenciální investory. Věřím, že i v letošním roce budeme pokračovat v podobném trendu. Máme před sebou ohlášení nových investic a deváté akcelerační kolo, které nabídne šanci dalším mezinárodním startupům uspět v ostré konkurenci,” uvedl Cedric Maloux, ředitel StartupYardu.

Do 8. akceleračního kola (tzv. Batch 8), se v roce 2017 přihlásilo 160 zájemců, z nichž bylo nakonec vybráno nejlepších sedm. Ti se představili na závěrečné konferenci Demo Day v listopadu minulého roku. Přihlášky do 9. akceleračního kola mohou startupy podávat do konce ledna 2018.

 

Seznam startupů z programu StartupYard, které získaly v roce 2017 investice:

ClaimAir (CZ) Rossum (CZ) SatisMeter (CZ) Cryptelo (CZ) Gjirafa (Kosovo) Chatler (HU) Budgetbakers (CZ) Vize (CZ) Ouibring (Ireland) Neuron Soundware (CZ)

autor ali


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.